How to decorate your wheelchair

 How to decorate your wheelchair
Norintys skaityti tekstą lietuvių kalba - slinkite žemyn
When I was choosing my wheelchair, I didn't know what I needed. And it doesn't matter that I had some experience as an occupational therapist. Because giving advice is easy. But it was different when I was the one who would use the chair. And really, 5 years ago, I did not think about how my wheelchair would look. I wanted to have a comfortable, easy-to-handle wheelchair built for a tetraplegic.
Only recently have I begun to think, that perhaps the time has come, for my wheelchair to be “renovated” and to improve how it looks. And while I only use two things to make it attractive, people really notice.
1. First of all, I put on the pink "spoke covers" called "seksi spokes" by Rahadesign on the spokes of the wheels. And when I did, I received many compliments and curious glances. It's a really inexpensive and easy way to make your wheelchair attractive. 
2. Then the second thing, I got a gift, matching pink push rim covers. They were bright and beautiful and together with the matching Seksi Spokes, made my wheelchair look new. Push rim covers can be ordered to match with "seksi spokes", a backpack or the wheelchair frame color.
Some people call my wheelchair girly or barbie, but I don't care because it's very beautiful. And most
importantly, it is not very expensive. I like it and I enjoy feeling like I have a new wheelchair.
Of course, there are other ways to decorate a wheelchair. So what can be done to make your wheelchair look different:
1. Repaint it. The truth is, I haven't done it myself and I don't even have any friends who have tried it, but I know it is possible and I have read about it in forums. Some recommend to you leave this job to professional others say you just spray the wheelchair frame with spray paint.

2. Vinyl wrapping. I think it would be difficult to do it unless you have experience. It would probably be better to leave it to a professional. But this would be another way to change the color of the wheelchair frame.

3. Spoke protectors/guards. Spoke guards protect against finger trapping but also add protection to the wheel also they make a great addition to any wheelchair.

4. Glitter, stickers. Perhaps women would use such decorations more than men. Various beads, sequins, stickers, appliqués can be used to decorate the back of the wheelchair, frame or etc. It's easy to do it by yourself and inexpensive.
5. Lights, reflectors. The lights can be mounted under the wheelchair seat, on the back or on the tire
valves. Reflectors on spokes will not only protect you during the dark hours but will also decorate your wheels. They are beautiful and safe.
6. Accessories such as a backpack or a cushion cover can also enhance the look of the wheelchair.

7. Custom wheelchair. Of course, if you have a lot of money, you can order whatever you want.

But choosing to make a custom wheelchair will give you many options to choose from. And such a
wheelchair will be unique. There are no such custom wheelchair manufacturers in my country. So, I would have to order from abroad, but what about your country?
And don't forget a smile, it's the most beautiful accessory.


Kaip dekoruoti neįgaliojo vežimėlį 
Kai rinkausi kokį vežimėlį įsigyti nelabai ir žinojau ko man reikia. Ir nesvarbu, kad turėjau šiokios tokios patirties, nes patarti lengva, bet nebūtinai tai tinkama. Gal vežimėlio rėmo spalvą buvo lengviausia išsirinkti. Ir tikrai prieš tuos 5 metus aš mažiausiai galvojau apie jo grožį. Norėjau kad būtų patogus, lengvai valdomas, atitinkantis mano išmatavimus ir tetraplegikams skirtas vežimėlis.
Ir tik visai neseniai man atėjo mintys, o matyt ir laikas, kad galima vežimėlį šiek tiek pagrąžinti, pakeisti, išskirti jį iš kitų ir tam tikrais aksesuarais jį pagyvinti. Ir nors pati panaudojau tik du dalykus, kad jis būtų kitoks, bet žmonės tikrai atkreipia dėmesį. 
1.Pirmiausia tai ant važimėlio ratų stipinų uždėjome tokius rožinius "šiaudelius" Rahadesign kompanijos pavadintus "seksi spokes". Ir jau tada buvo daug komplimentų ir smalsių žvilgsnių.
2.O tada antras dalykas, kurį gavau dovanų tai vežimėlio stūmimo lankų gumos - rožinės :) Ryšku, gražu ir labai puošia vežimėlį. O be to dera su mano rožiniais "seksi spokes".
Vyrai dažnai pavadina mano vežimėlį mergaitišku ar barbišku, bet aš nepykstu, nes man pačiai labai gražu. Ir kas svarbiausia, tai nėra labai brangu. Žinoma yra ir kitų nebrangių būdu papuošti vežimėlį. Taigi, ką dar galima padaryti, kad jūsų vežimėlis atrodytų kitaip:

1. Perdažyti jį. Tiesa, pati to nesu dariusi ir net neturiu draugų, kurie būtų tai bandę. Kiek skaičiau forumuose tai kiti rekomenduoja šį darbą palikti profesionalam, nebent bandyti jį nupurkšti. Gal būt kas nors yra bandę tą daryti ir galėtų pasidalinti savo patirtimi? 

2. Apklijavimas vinilu. Manau savarankiškai tą irgi būtų sudėtinga padaryti ir geriau, kad tai padarytų meistrai. Bet tai vienas iš būtų pakeisti vežimėlio rėmo spalvą. 

3. Stipinų apsaugos. Šių apsaugų patys nepasidarysite, bet jeigu jas naudojate, jos ne tik apsaugo pirštus bet gali papuošti ir pagyvinti vežimėlį.

4. Blizgučiai, lipdukai. Gal būt moterys daugiau naudotų tokius papuošimus nei vyrai. Įvairiais karoliukais, blizgučiais, aplikacijomis galima dekoruoti vežimėlio nugarėlę, rėmą ar pan.

5. Šviesos, atšvaitai. Labai gražiai atrodo šviečiančios ventilių apsaugos, ypač kai yra tamsu. Taip pat lemputes ar atšaitus galima prikabinti po vežimėlio sėdyne, ant rėmo ar nugarėlės. Atšvaitus taip pat galima užsidėti ant stipinų.

6. Aksesuarai tokie kaip kuprinė ar neįprasta paglvėlė ant kurios sėdite taip pat gali paįvairinti vežimėlio įvaizdį.

7. Individualaus vežimėlio užsakymas (custom wheelchair). Žinoma, jei turide daug pinigų jūs gali užsisakyti bet ką. Bet jei pasirinksite užsisakyti individualizuotą vežimėlį galėsite rinktis iš daugybės parametrų ir variantų. Ir šis vežimėlis bus unikalus. Lietuvoje nėra tokių galimybių rintis individualizuotą vežimėlį, o kaip jūsų šalyje?

Ir nepamirškite šypsotis - tai pats gražiausias aksesuaras!


Comments