Keep Floors Clean With Wheelchair Socks and Slippers

Norintys skaityti tekstą lietuvių kalba - slinkite žemyn

I would like to tell you about a practical thing for wheelchair users. Sounds strange - socks and slippers for a wheelchair?? When I first heard about them, I couldn’t imagine what they were. But I guessed it must be something that should be put on wheels. And that was right.
I received a pair of Slippers and Socks from RehaDesign and I tried them for a week. What is my experience with using socks and slippers for a wheelchair? It was really interesting to try them because I had some doubts about them and I was wondering what they were really like.
Let‘s start with slippers: they are really soft, light, and pleasant to touch, just like real slippers. :)  And the first thing I worried about is that I wouldn’t be able to put them by myself because I am quadriplegic. But how can I say that when I haven't even tried it? So, I looked at the instructions and I put the slippers on! I did it all by myself,  as you can see in the video. It all took about a minute, and maybe less. They go on very easily and quickly.  I also let my mother and brother try. They also managed everything very easily. True, it took a little longer to take them off, I  just needed to figure out how to hook my finger under them. The second thing I thought was that it would be hard to push the wheelchair with the slippers on. Yes, it‘s a little harder, but at least on wooden floors, it is fine, though it does feel like something is on the wheels. I haven’t tested them on carpeted floors yet, but I really liked the slippers.                                                           
                                    
Now about the socks: I was very afraid they would be too small because when I unpacked them, they looked small for my wheels.  But again, without trying, you won’t know. But I could quickly see that it will be more challenging to put on socks because of the velcro strips and everything will need to be done with me sitting on the floor, but I tried. And you know what, the socks I ordered were too small. Thus, the socks remained completely untested. The lesson here is to be careful when ordering socks so you get the right size for your casters.
The cost is kind of high but that price includes delivery anywhere in the world. And there is an offer on the website if you buy Socks and Slippers together you can save a little money.
These types of RehaDesign Wheelchair Tire Covers are available:

 • Wheelchair Slippers: covers for the big rear wheels
 • Wheelchair Socks: covers for the small front caster wheels
 • Mud Eaters: Water-resistant covers for the rear wheels (I did not try them).

 • RehaDesign Wheelchair slippers and socks have a specially designed inner lining so there is no slippage and hold well on tires. They are designed for a manual wheelchair. They are reusable, they can also be machine washed. So after use, just throw them in the washing machine and use them again.
  What to look for when choosing Rehadesign wheel covers:
  • Size: Slippers and Mud Eaters are made for a standard 24-inch wheel, Socks you can choose from 3 to 10-inch diameter for the front caster wheels.
  • Color: Slippers come in three colors - purple, blue and beige, and socks are only beige. You can match them, use only slippers or only socks, it‘s up to you.
  I have not tried Mud Eaters yet, but this is what I know about them. They are made of neoprene, a rubbery type of material. They are good for people who have particularly wet or muddy tires. They are also good if you go to the sauna or swimming pool because they are water-resistant. But they are more difficult to put on the wheels. It would be very difficult for a Quadriplegic to put on Mud Eaters without help.  They come only in black.
  What is my recommendation? Well, imagine going home with dirty tires. Mom just washed the floor and then what? Wait outside until the wheels are clean and dry? Wait for the floor to dry? Or maybe you just put on the wheelchair slippers and socks and go inside immediately. And how embarrassing is it to leave wheelchair tire marks or dirt on the floor everywhere you go?  With RehaDesign tire covers, all this can be avoided. And you can use them in any room you want - at home, at your friends', in a hospital, in the office, etc. Try it!

  And be careful when you measure the front wheels. If you have any doubts contact the people at RehaDesign for help.


  Tegu grindys būna švarios su neįgaliojo vežimėlių sukurtomis “kojinėmis ir šlepetėmis”

  Šį kartą norėčiau papasakoti apie praktišką dalyką neįgaliojo vežimėliui. Skamba keistai – “kojinės ir šlepetės” vežimėliui??? Kai pirmą kartą išgirdau apie tai  nelabai ir supratau, kas tai yra. Bet pagalvojau, kad tai kažkas, kas turėtų užsidėti ant ratų. Taip ir yra! 

  Iš RehaDesign gavau po porą vežimėlio “šlepečių ir kojinių” ir savaitę jas bandžiau.  Kokia gi mano patirtis naudojant “kojines ir šlepetes” vežimėliui. Tikrai buvo įdomu išbandyti, nes turėjau susidarius šiokią tokią nuomonę apie šiuos produktus ir buvo įdomu ar tikrai taip yra.
  Pradžioj apie “šlepetes”: išpakavus, pačiupinėjus tikrai minkštos, lengvos ir malonios liesti, visai kaip tikros šlepetės :) Ir pirmas mano sugalvotas dalykas, kad pati tikrai neužsidėsiu...bet kaip aš taip galiu sakyti kai net nepabandžiau. Taigi, pažiūrėjau instrukciją ir pirmyn. Ir užsidėjau. Visa tai truko apie minutę, o gal ir greičiau. Užsideda labai lengvai, paprastai ir greitai. Daviau pabandyti ir sveikom rankom - mamai ir broliui. Jiems taip pat pavyko viskas labai lengvai. Tiesa nusiimti užtrukau kiek ilgiau, nes su savo pirštais kol radau kaip užkabinti, kad nutraukčiau, bet tai irgi minutės reikalas kai randi kaip. Antras dalykas ką galvojau, kad bus sunku važiuoti užsidėjus šias “šlepetes”. Yra tiesos, šiek tiek sunkiau, bet pas mus nėra klimų, o per grindis važiuoja gerai, jaučiasi, kad kažkas yra uždėta, bet didelio skirtumo nesijaučia.
                                     
  Dabar apie “kojines”: labai bijojau, kad jos bus per mažos, nes tokios pasirodė vos išpakavus, o mano ratukai dideli. Bet vėl gi, nepabandžiys nežinosi. Jau suprarau, kad “kojines” užsidėti bus sunkiau, nes yra klijuojami lipukai, ir viską reiks daryti užgulus kelius, bet bandau. Ir žinote, ką, išsirinkau per mažas “kojines”...man užsidėti nepavyko, kai brolis pabandė tą padaryti, tikrai įsitikinom, kad nesueina. Taigi, “kojinės” taip ir liko pilnai neišbandytos. Taiga, pamoka man ir jums – tinkamai išmatuoti priekinio ratuko diametrą.
  Kaina yra savotiškai nemaža, tačiau į šią kainą įeina pristatymas į bet kurią pasaulio vietą. Tinklalapyje yra pasiūlymas, jei kartu perkate” kojines ir šlepetes”, galite šiek tiek sutaupyti.
  Galimi šie „RehaDesign“ padangų dangalų tipai:

 • Neįgaliųjų vežimėlių “šlepetės”: dangalai dideliems galiniams ratams.
 • Neįgaliųjų vežimėlių “kojinės”: mažų priekinių ratukų dangalai.
 • “Purvo valgytojai”: vandeniui atsparūs užpakalinių ratų dangalai (aš jų neišbandžiau).
 • „RehaDesign“ neįgaliojo vežimėlio “šlepetės ir kojinės” turi specialiai sukurtą vidinį pamušalą, todėl nėra slydimo ir gerai laikosi ant padangų. Jie near skirti elektriniams vežimėliams. Jie yra daugkartinio naudojimo, juos taip pat galima skalbti skalbimo mašinoje. Taigi po naudojimo tiesiog įmeskite juos į skalbimo mašiną ir vėl naudokite. 
  Į ką atkreipti dėmesį renkantis „Rehadesign“ ratų dangalus:

  • Dydis: “šlepetės” ir “purvo valgytojai” yra gaminami standartiniam 24 colių ratui, “kojines” galite pasirinkti nuo 3 iki 10 colių skersmens priekiniams ratukams.
  • Spalva: “Šlepetės” būna trijų spalvų - purpurinės, mėlynos ir smėlio spalvos, o “kojinės” - tik smėlio spalvos. Galite juos suderinti, naudoti tik “šlepetes” ar tik “kojines”, tai priklauso nuo jūsų.
  Aš dar neišbandžiau tų “purvo valgytojų”, bet štai ką aš žinau apie juos. Jie pagaminti iš neopreno, gumos tipo medžiagos. Jie yra naudingi žmonėms, kurie važinėja ypač šlapiose vietose ar dažnai būna purvinomis padangomis. Jie taip pat yra geri, jei važiuojate į pirtį ar baseiną, nes jie yra atsparūs vandeniui. Bet juos sunkiau sudėti ant ratų. Tetraplegikui būtų labai sunku užsidėti juos be pagalbos. Jie būna tik juodos spalvos.
  Kokia mano rekomendacija? Įsivaizduokite, kad grįžtate namo purvinomis padangomis, mama ką tik išplovusi grindis ir kas tada? Stovite lauke kol nusivalot ratus ir jie išdžiūna, laukiate kol išdžius grindys? O gal tiesiog užsidedate vežimėlio padangų dangalus ir švariomis padangomus važiuojate į vidų. O kaip nesmagu būna nuvažiavus į svečius visur palikti vežimėlio padangų žymes ar purvą ant grindų. Su RehaDesign padangų dangalais viso to galima išvengti. Ir juos galite naudoti kokioje tik norite patalpoje – namuose, svečiuose, ligoninėje, biure.
  Išbandykite!

     
   Ir būkite atsargūs matuojant priekinių ratukų diametrą. Jei kyla abejonių, susisiekite su „RehaDesign“ komanda.

  Comments